CassyFU & Fellaz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CassyFU & Fellaz

vše co stojí za to nezmeškat!
 
PříjemGalleryHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Doktori

Goto down 
AutorZpráva
Mara
Freedom writer
Mara


Poeet p?íspivku : 29
Registration date : 03. 04. 07

Doktori Empty
PříspěvekPředmět: Doktori   Doktori Icon_minitimeTue Oct 16, 2007 9:50 pm

Me zkusenosti s doktory...


1. Kdyz jsem byla mala, zlomila jsem si ruku. Po trech ctyrech tydnech, kdyz jsem si sla sundat sadru mi bylo receno, ze sadra byla spatne nandana, kosti spatne srostly a ruku mi museli znovu pod celkovou anestezou znovu zlomit a znovu dat na tri tydny do sadry. Vtipne, ze?

2. Kdyz uz jsem byla o neco starsi, mivala jsem jednu zimu casto anginu, klasicke priznaky, horecky, olezle mandle a tak... Moje doktorka mi stale predepisovala jedny antibiotika, ty na chvili pomohla, ale za ctrnact dni se angina zase vratila... Tu nahle po pul roce zjistila, ze na muj typ bacilu nebo viru nebo co to presne je plati antibiotika z jineho spektra, a tak mi predepsala jine.. Problemy presly. (Nejkouzelnejsi bylo, kdyz vytahla obrovskou obrazkovou knizku, v niz prede mnou hledala, co mi to ma vlastne predepsat... Myslela jsem, ze si ze me dela legraci Smile )

3. Pak me pres leto chytla nejaka podivna ryma... Zkusila jsem na ni antialergika, a kdyz fungovala, rekla jsem si hm parada mam asi alergii.. Tak jsem sla za doktorkou, aby me objednala k alergologovi, popsala ji vsechny priznaky i svuj nazor. Poslala me na rentgen, zdali nemam zanet nosohltanu a i presto, ze na rentgenu nic nebylo, k alegrologovi me neposlala. Tak se u nas ve zdravotnictvi setri...

4. Ma kamaradka ma jiz druhe krasne dite, shodou okolnosti se jmeuje Zuzanka Smile Kdyz byla v osmem mesici tehotenstvi, jednoho rana se vzbudila a nejak se ji spatne dychalo... Zasla si k lekari, pro jistotu, ten ji s naprostym ignorantsvim a pohrdanim rekl neco ve smyslu, ze je to tim, ze mam malo pohybu a predepsal ji rehabilitacni cviceni. Me kamaradce bylo stale spise hur a tak si zhruba po tydnu zasla na urazovku, kde ji okamzite posadili na vozik a nesmela se ani pohnout, mela nefunkncni jednu plici (nejakym zpusobem splasklou, pry se to mladym lidem stava), coz znamena polovicni prijem kysliku, coz je vskutku malo. Okamzite sla na operaci, kde ji plici napravili. Muze byt opravdu rada, ze Zuzanka je zdrava a nijak ji to nepoznamenalo.

5. Ma maminka je alergicka na penicilin, osype se, napuchne ji hrdlo a musi okamzite na kalciove injekce, jinak se zacne dusit. Ma take problemy se zady, nedavno ji bolela tak, ze si zasla k doktorce, ktera ji predepsala antibiotika. Kdyz byla v lekarne s predpisem, rozpovidala se s lekarnici a jen tak s legrace se zminila o te svoji alergii na penicilin a ze doufa, ze to nejsou zadne penicilinove leky. Lekarnice na ni zustala zirat a rekla ji, ze jsou. Ja ani muj bratr jsme v tu dobu nebyli vubec doma, kdyby nebylo nahody, pravdepodobne bych ji nasla lezet udusenou nekde v obyvacim pokoji po nekolika dnech.. Jen jako perlicka, maminka si samozrejme zasla pro nove prasky, doktorka ji na to nerekla pul slova. Kdyz si doma procetla pribalovy letak k tem novym, bylo tam napsane, cituji: "pri alergiich na penicilin uzivejte jen ve velmi vaznych pripadech".. Nevyzkousela to :p



Jake mate VY zkusenosti s doktory? Napiste nam to a podelte se se se svymi zazitky...
Návrat nahoru Goto down
 
Doktori
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
CassyFU & Fellaz :: All Stuff :: Diskuze-
Přejdi na: